Tarcze do cięcia kamienia.

Kamień jest materiałem wyjątkowo twardym i opornym na wszelkiego rodzaju obróbkę. Dlatego aby praca z nim był komfortowa, powinniśmy zaopatrzyć się w wyjątkowej jakości narzędzia tnące jakim są tarcze diamentowe. One pomogą nam uporać się z tak opornym materiałem jakim jest granit kwarc piaskowiec czy beton. Jednak stając przed półką pełną tarcz do cięcia, często wahamy się, którą wybrać. Nasz krótki artykuł pomoże dokonać ci właściwego wyboru.

Pierwszym pytaniem,na które powinnyśmy sobie odpowiedzieć,przy kupnie tarczy do ciecia, czy będziemy ciąć na mokro czy na sucho. Wybierając tarcze na mokro musimy liczyć się z tym ze taka tarcza nie jest odporna na wysokie temperatury dlatego należy schładzać ja cieczą,dzięki czemu cięcie jest dłuższe i wydajniejsze.

Rozmiar tarczy wybierajmy w zależności od wielkości maszyny, do której ma być zamontowana. Standardowe wymiary to 115-125 mm, 230-250 mm, 300-450 mm, 500-900 mm. 

Elementy tnące w tarczach do cięcia kamienia powinny być wykonane z wyjątkowo wytrzymałych materiałów. Dlatego też do tego typu materiałów poleca się przede wszystkim tarcze diamentowe które idealnie najtwardszy materiał jakim jest kwarc czy  granit. Wybór poszczególnego modelu, zdeterminowany jest rodzajem materiału poddawanego cięciu. Do większości tarcz, można dobrać także specjalne przejścia z fabrycznych otworów – na dowolny rozmiar, co znacznie ułatwia ich dostosowanie do ciętego materiału Specjalne właściwości sprawiają, że tarcza diamentowa dostępna w ofercie, doskonale nadaje się do cięcia betonu lub gresu, czyli materiałów twardych i gęstych. 

https://nagrobki24h.pl/nagrobki-panasowka-czyli-rowniez-kamieniarstwo-budowlane-marmur-oraz-granit/

https://nagrobkilubelskie.pl/nagrobki-panasowka-kamieniarstwo-panasowka-kamieniarz-panasowka-pomniki-panasowka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *