Próba wykładziny i dobór detergentów

Usługę zaczynamy od rozpoznania rodzaju włókna i sprawdzenia jego stabilności. Na tym etapie dobierana jest odpowiednia technika pracy, sprzęt, rodzaje środków czyszczących oraz ich bezpieczne stężenie.

Odkurzanie wykładziny

Drugi etap prania wykładzin stanowi jej dokładne odkurzenie przy pomocy przemysłowych odkurzaczy kolumnowych. Na tym etapie runo wykładziny jest rozczesywane, zostają odkurzone wszelkie zabrudzenia stałe włączając w to głęboko wbite drobiny piasku. 

Wstępne rozpuszczanie brudu na wykładzinie

Trzecim krokiem jest naniesienie na czyszczoną wykładzinę tzw. presprayu. Jest to mocno stężony preparat, który ma za zadanie rozpuścić zanieczyszczenia. Trwa to kilka minut.

Zapieranie presprayu

Następną czynnością jest wtarcie preparatu w głąb runa przy użyciu szorowarki ze szczotkami o odpowiedniej twardości w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni.

Odplamianie

Do usuwania szczególnie trudnych zanieczyszczeń używamy dedykowanych odplamiaczy. Na tym etapie usuwamy z wykładzin plamy po napojach (wino, herbata, kawa, soki itp.), gumy do żucia, wosk, plastelinę, smary, tłuszcze, plamy po pisakach, ślady z tonera i długopisu, rdzawe nacieki itp. zabrudzenia, których usunięcie wymaga odpowiednich preparatów, sprzętu i wiedzy.

Dogłębne płukanie wykładzin

Ostatni etap prania wykładzin polega na dogłębnym wypłukaniu z włókien wszystkich rozpuszczonych zabrudzeń przy pomocy ekstraktora, który pod ciśnieniem wtryskuje roztwór środka czyszczącego, a następnie zasysa go wraz z brudem do osobnego zbiornika. Jest to najskuteczniejsza metoda, która nie powoduje szybszego brudzenia się materiału (tzw. ekstrakcja). Tak wykonana usługa gwarantuje długotrwały efekt czystości.

Dodaj komentarz