Połączenie witaminy K2 i D3 – wszystko co musisz wiedzieć

Witaminy K2 oraz D3 powinny być ze sobą łączone, ponieważ takie połączenie wzmacnia działanie obu witamin. Naturalna witamina K2 jest tym, co naprawdę najważniejsze. K2 mk 7 to pomoc na wiele okazji, którą można suplementować zawsze, gdy jest taka potrzeba. Dobrze przyswajalna witamina K sprawdza się przez długi czas, powinna być przyjmowana nawet przez kilka miesięcy. Suplement jest ważny i można go przyjmować zawsze. Witamina D3 jest cennym wsparciem dla ludzkiego organizmu, wzmacnia kości i wspiera zdrowie. 

Witaminy K2 i D3 najlepiej razem połączyć

Połączenie K2 i D3 sprawdza się doskonale. Obie witaminy są niezmiernie potrzebne ludzkiemu organizmowi. Witaminy K2 oraz D3 razem działają optymalnie. Witamina D3 reguluje gospodarkę wapniowo-fosforową w organizmie. Witamina K2 jest jej uzupełnieniem. Najlepiej jest kupić preparat złożony z tych dwóch witamin, w aptece lub w sklepie zielarskim czy innym specjalistycznym miejscu. Opakowanie kosztuje niewiele, kilkadziesiąt złotych zaledwie i wystarcza na miesiąc. Witamina D3 wspomaga także odporność, zalecana jest jesienią i zimą. Witamina K2 wspomaga krzepnięcie krwi, wpływa na produkcję protrombiny. Witamina K2 wspiera wchłanianie witamin D3, wapnia, zapobiega złamaniom kości oraz osteoporozie. Stymuluje też syntezę białek. Obie witaminy sprawiają, że wapń nie odkłada się w naczyniach krwionośnych. Dzięki temu zawały i udary są coraz rzadsze. Jak zatem widać stosowanie tych witamin w zestawie niesie wiele korzyści dla zdrowia każdej osoby. Witaminy wspierają też działanie układu nerwowego. 

Niedobór witamin K2 i D3

Niedobór tych witamin może też przyczynić się do stwardnienia rozsianego, depresji oraz choroby Alzheimera. Najlepiej zadbać o zdrowie i zatroszczyć się o siebie tak, jak to jest rekomendowane. Witaminy suplementuje się, ale można też zapewnić sobie te elementy dzięki dobrej diecie. 

Źródła witaminy D3 i K2 w produktach spożywczych

Chociaż suplementy diety mogą okazać się konieczne, to warto wspierać się też naturalnymi produktami. Które z nich zawierają obie te witaminy? Na pewno warto jadać jarmuż, sery, jaja. Jarmuż zawiera witaminę K1 oraz D3. Sery są bogate w witaminę D3. W jajkach są spore ilości K2, a także inne cenne substancje. Jaja mają też niski indeks glikemiczny i są bardzo korzystne dla zdrowia. Witaminy K2 i D3 są niezbędne dla osób w każdym wieku. Można kupować je w formie kropelek, tabletek, pigułek. Wybór produktów na rynku jest spory, a coraz więcej osób chętnie sięga po takie witaminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *