Jak wycenić meble na wymiar?

Jak wycenić meble na wymiar?

Meble na wymiar to coraz powszechniejsze rozwiązanie w przypadku aranżacji wnętrz, ponieważ daje duże pole do popisu kreatywnym osobom i bywa jedyną opcją, kiedy gotowe meble ze sklepów nie spełniają oczekiwań klientów. Najlepsi producenci na rynku oferują możliwość stworzenia wspólnego projektu, wybrania materiałów wykończeniowych i systemów wewnętrznych. Zapewniają klientom profesjonalne usługi, ekonomizację czasu i wygodę. Jak powinno się wyceniać meble na wymiar i od czego zależą ostateczne koszty? Poniżej znajdują się wskazówki na ten temat. 

Różne koszty w firmach

Zakup mebli na wymiar powinna poprzedzić analiza rynku pod tym względem. Jak się okazuje, różne firmy mogą wyceniać podobne usługi w skrajnie odmienny sposób. Czynnikiem wpływającym na ceny mebli na zamówienie może być na przykład województwo, na którego terenie funkcjonuje dana firma. Usługi stolarzy są droższe w województwie mazowieckim i tańsze w województwie lubelskim, ale to nie jedyny powód różnic. Drugim z nich jest różnica wykonania. W zależności od zastosowanych technologii cena może być wyższa lub niższa, a usługi samodzielnych stolarzy są niższe niż w przypadku dużych firm tworzących meble na zamówienie. Dzieje się tak, ponieważ stolarz pracujący z maksymalnie dwoma pomocnikami ma znacznie niższe koszty prowadzenia własnej firmy i nie musi ich wliczać w wykonywane usługi.

Różnice w montażu

Poziom trudności dotyczący montażu poszczególnych mebli to kolejna kwestia, która ma wielki wpływ na ostateczną cenę. Renomowane firmy produkujące systemy do mebli na wymiar stawiają nie tylko na niezawodność i wysoką jakość, ale również na to, aby system ten był wygodny i szybki w montażu. W rezultacie pracownicy odpowiedzialni za fachowy montaż są w stanie wykonać swoją pracę znacznie szybciej i wkładając w to mniej wysiłku, a przez to ich usługa jest znacznie tańsza. Osoby decydujące się na meble na zamówienie wraz z montażem powinny dokładnie przeanalizować kwestię systemów. Często bowiem okazuje się, że zakup tańszych systemów zaowocuje tym, że całe oszczędności zostaną wyrównane podczas znacznie droższego montażu. Warto również pamiętać o tym, że na ostateczną cenę mebli będzie miał wpływ poziom trudności w ich wykonaniu. Jeśli projekt jest zupełnie niestandardowy, to z całą pewnością będzie kosztował znacznie więcej. 

Ile kosztują meble na wymiar?

Poza wymienionymi wyżej czynnikami, cena mebli na wymiar jest zależna od rodzaju materiału, rodzaju frontów, dokładnego wymiaru, rodzaju blatów, oświetlenia czy uchwytów. Należy liczyć się z tym, że blaty laminowane będą znacznie tańsze niż blaty kamienne czy drewniane, a samo drewno jest znacznie droższe od płyt wiórowych. Za najtańsze meble z laminatu można zapłacić średnio od 1200 złotych za metr bieżący, przy czym za te same meble z płyty MDF można zapłacić nawet dwa razy więcej. Meble lakierowane i fornirowane kosztują średnio około 2500 złotych, ale na ostateczną ceną mogą dodatkowo wpłynąć rodzaje dodatkowych elementów czy poziom trudności w wykonaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *