Jak posadzić awokado?

Jak posadzić awokado

Właściwy czas na sadzenie nasion awokado jest wtedy, gdy ziemia się rozgrzeje i drzewo zacznie pączkować. Wybierz dobrze osuszone miejsce, najlepiej w pełnym lub częściowym słońcu. Wykop dziurę, która jest wystarczająco głęboka i wystarczająco szeroka, aby pomieścić garnek. Umieść garnek w otworze tak, aby jego dno dotykało ziemi. Wypełnij ją dookoła ziemią, pozostawiając około 1 cala brudu nad brzegiem doniczki. Posadź nasiona awokado 2 cale w dół od tej obręczy, tak aby znajdowały się na poziomie lub tuż poniżej poziomu gruntu. Przykryj nasiona większą ilością brudu i wody, aby zapewnić dobry kontakt między glebą a korzeniami, a następnie mulcz wokół drzewa, aby utrzymać wysoki poziom wilgoci.

Właściwości awokado

Awokado to jadalny owoc pochodzący z Ameryki Środkowej i Meksyku. Mają kształt gruszki, owalny lub kulisty, różniący się kolorem od ciemnofioletowego do zielonego.

Awokado to bogate w składniki odżywcze owoce, które zawierają dużo witamin, minerałów i zdrowych tłuszczów. Są również bogate w błonnik i przeciwutleniacze.

Awokado to popularny owoc, który jest używany w wielu różnych potrawach. W Internecie jest ponad 300 przepisów na awokado. Jednym z najpopularniejszych przepisów jest guacamole. W tym daniu awokado jest tłuczone z pomidorami, cebulą, ząbkami czosnku, sokiem z cytryny lub limonki i solą. Można je również łączyć z innymi składnikami, takimi jak czarna fasola, ziarna kukurydzy lub pomidory, do sałatek lub wrapów.

Posadzenie i ukorzenienie awokado

Awokado to jedyna roślina na świecie, która nie wyrasta z nasion, ale z pąków. Rośliny awokado są uprawiane przez sadzenie i ukorzenianie sadzonek.

Roślina awokado jest uważana za drzewo, a nie owoc. Owoce są duże, gruszkowate, w dojrzałych barwach zielone lub fioletowe. Miąższ awokado zmienia się od jasnozielonego do ciemnofioletowego w zależności od rodzaju odmiany.

Jak podlewać awokado?

Awokado należy codziennie podlewać, w przeciwnym razie nie będą dobrze rosły.

Zmocz awokado lub spryskaj je lekką mgiełką z butelki z rozpylaczem. Jeśli nie, może to spowodować pękanie okrywy nasiennej, co oznaczałoby, że awokado nie rozwinie się prawidłowo.

Po jakim czasie pojawia się pierwszy owoc?

Wygląd pierwszego owocu awokado może różnić się w zależności od gatunku i odmiany. Jednak najczęściej mija około 20 do 30 dni od pełnego rozkwitu rośliny.

Kiedy posadzi się nowe awokado, zwykle wystartuje w ciągu czterech do sześciu tygodni. W tym czasie nowy pęd pojawi się u podstawy łodygi i dorośnie do 30 cali w ciągu około dwóch miesięcy. Liście będą miały małe guzki, które wyglądają jak oczy lub plamy. Te guzki nazywane są oczkami i mogą pojawić się już trzy tygodnie po posadzeniu drzewka (rośliny awokado).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *