Halvetic – czym jest i jak go stosować?

Halvetic – czym jest i jak go stosować?

Produkcja rolna polegająca na uprawach roślin, wiąże się z wieloma wyzwaniami. Istnieje problem, jak uzyskać możliwie największe plony, z jednoczesnym ograniczeniem stosowania środków ochrony roślin. Nawozy oraz środki owadobójcze, grzybobójcze i chwastobójcze są niezbędne, jednak wskazuje się również na szkodliwość stosowania takich środków w nadmiarze. Halvetic jest nowym produktem na rynku, który oferuje wysoką skuteczność w zwalczaniu chwastów, a jednocześnie zawiera mniej szkodliwej substancji czynnej.

Na czym polega skuteczność środka Halvetic?

Halvetic jest herbicydem zawierającym glifosat jako sól izopropyloaminową, ale w ilości znacznie mniejszej (180 g) od środków wcześniej proponowanych na rynku. Glifosat jest substancją znaną, natomiast teraz po raz pierwszy powstał środek wytworzony w innowacyjnej technologii BGT – to ogromna nowość w obszarze zastosowań glifosatu. Herbicyd nieselektywny Halvetic to koncentrat przeznaczony do sporządzania roztworu wodnego i zastosowania na liściach chwastów jednoliściennych oraz dwuliściennych. Oprócz glifosatu Halvetic zawiera zwilżacze oraz innowacyjne połączenie innych substancji pomocniczych. Dodatkowo zalecane jest dodawanie siarczanu amonu, aby ułatwić zastosowanie preparatu.

Technologia BGT pozwala na ograniczenie w produkcie zawartości glifosatu, bez szkody dla skuteczności chwastobójczego środka. Halvetic jest jedynym produktem na rynku, który wykorzystuje w pełni funkcjonalność glifosatu, przy jego zmniejszonej o połowę zawartości. Dodatkowo opracowane połączenie wszystkich składników znacząco ułatwia przygotowanie cieczy roboczej, a także poprawia jej skuteczność w sferze retencji na powierzchni zwalczanych chwastów. Halvetic działa skutecznie ze względu na bardzo dobre przenikanie do miejsca działania przez substancję czynną; nawet w wypadku ochrony woskowej na powierzchni zwalczanych chwastów, czy niekorzystnych temperatur lub niedostatecznej obecności wody w glebie. 

Działanie i zastosowanie produktu Halvetic

Halvetic można stosować na różnych uprawach oraz ścierniskach. Warto natomiast pamiętać, że nie można go używać dowolnie w każdym terminie wegetacyjnym. Świetnie sprawdzi się przy przedwschodowym zwalczaniu chwastów w kukurydzy, na obszarach nieużytkowanych do produkcji rolnej, a także w sadach. Dawka produktu powinna być dobierana ściśle do gatunku zwalczanych chwastów oraz stopnia ich nagromadzenia na uprawie. Może ona wynosić od  1,5 do 6,0 l środka na jeden hektar. Środek podawany jest i pobierany przez zielone części roślin, czyli liście i pędy oraz korę niezdrewniałą, by dalej przemieścić się w jej głąb aż do pędów podziemnych i korzeni. Tam dochodzi do zahamowania wzrostu rośliny i w konsekwencji doprowadzenie do zamarcia. Pierwsze objawy skutecznego działania środka widać już po upływie tygodnia. Charakteryzują się one wyraźnym żółknięciem oraz więdnięciem chwastów. Kompletne obumarcie rośliny następuje w okresie do dwóch do czterech tygodni po zabiegu. Warto pamiętać o dokładnym przestrzeganiu instrukcji; odpowiednie użycie środka chwastobójczego powinno przynieść upragnione rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *