Domowa łazienka jak z pięciogwiazdkowego hotelu, czyli jak wanna wolnostojąca odmienia wnętrze

Hitem tego sezonu jest zdecydowanie wanna. Liczba zakupów tego produktu wzrosła kilkukrotnie w porównaniu do ostatnich lat. Wynika to z rosnącej potrzeby relaksu i wyciszenia we własnych czterech ścianach, a nic nie spełni jej lepiej niż długa kąpiel z bąbelkami w wannie. Wiele osób decyduje się dodatkowo na zakup wersji wolnostojącej, co spowodowane jest zapewne jej wyglądem i poczuciem luksusu, jakiego wanna wolnostojąca nadaje naszej łazience.

Wanna wolnostojąca – dlaczego warto się zdecydować?

Wspomniane wyżej aspekty wizualne z pewnością są jedną z największych zalet, jakie posiada wanna wolnostojąca. Jej minimalistyczny wygląd oraz stosowane w najpopularniejszej wersji obłe kształty sprawiają, że łazienka nabiera eleganckiego charakteru i zamienia się w luksusowy pokój kąpielowy rodem z najlepszego hotelu. Sam fakt, iż jest to element, który nie przytłacza wizualnie z pewnością stanowi duży plus, ponieważ nie rozprasza nas w czasie kąpieli czy w ogóle, gdy przebywamy w łazience. Bardzo popularnym wyborem spełniającym te założenia jest wanna wolnostojąca Monya 170×80 Emporia, która jest wynikiem idealnego połączenia funkcjonalności i designu… A skoro o funkcjonalności mowa, warto poświęcić jej chwilę także w kontekście wanien wolnostojących. Są one bardzo komfortowe w użytkowaniu, wszystko za sprawą dokładnie przemyślanych aspektów ergonomicznych. Zarówno bardzo wysokie osoby, jak i te niższe zaznają relaksującej kąpieli. Takie produkty są także niezwykle łatwe w montażu – poświęcimy na to zdecydowanie mniej czasu niż, np. w przypadku prysznica czy wanny ściennej. 

W jakich wnętrzach sprawdzi się wanna wolnostojąca?

Ze względu na komfort użytkowania i estetykę pomieszczenia, wanna wolnostojąca najlepiej odnajdzie się w łazienkach o większym metrażu. Jeśli chodzi o style aranżacyjne to sprawa jest o wiele prostsza, ponieważ większość produktów tego typu ma klasyczny, uniwersalny wygląd, który odnajdzie się w każdym klimacie. Są jednak motywy wykończenia wnętrz, w któych wanna wolnostojąca występuje najczęściej. Jednym z nich jest tzw. “modern classic”, który (jak sama nazwa wskazuje) łączy w sobie klasyczne, ponadczasowe rozwiązania oraz nowoczesne, modne obecnie elementy. Najczęściej takie łazienki są bardzo jasne, z płytkami w marmurowe wzory oraz złotymi wykończeniami. Jest to przestrzeń, w której wolnostojąca wanna odnajdzie się idealnie. Szczególnie polecanym produktem jest w tym przypadku wanna wolnostojąca Rita MRM-WA-000 157×70 Marmite. Innym stylem, w którym dobrze wygląda jest chociażby loftowy – łączący w sobie surowe, nowoczesne rozwiązania z naturalnymi (najczęściej drewnianymi) elementami. Dominująca kolorystyka w takim pomieszczeniu to przeważnie czerń, szarości oraz różne odcienie brązu, co sprawia, że biała wanna staje się centralnym punktem łazienki. Projektanci do loftowego klimatu polecają szczególnie wannę wolnostojącą Goya 160×70 Besco, która dzięki subtelnym kształtom i minimalistycznej formie wpisuje się w tę estetykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *