Proces prania wykładzin

1

Próba wykładziny i dobór detergentów

Usługę zaczynamy od rozpoznania rodzaju włókna i sprawdzenia jego stabilności. Na tym etapie dobierana jest odpowiednia technika pracy, sprzęt, rodzaje środków czyszczących oraz ich bezpieczne stężenie.
2

Odkurzanie wykładziny

Drugi etap prania wykładzin stanowi jej dokładne odkurzenie przy pomocy przemysłowych odkurzaczy kolumnowych. Na tym etapie runo wykładziny jest rozczesywane, zostają odkurzone wszelkie zabrudzenia stałe włączając w to głęboko wbite drobiny piasku. 
3

Wstępne rozpuszczanie brudu na wykładzinie

Trzecim krokiem jest naniesienie na czyszczoną wykładzinę tzw. presprayu. Jest to mocno stężony preparat, który ma za zadanie rozpuścić zanieczyszczenia. Trwa to kilka minut.
4

Zapieranie presprayu

Następną czynnością jest wtarcie preparatu w głąb runa przy użyciu szorowarki ze szczotkami o odpowiedniej twardości w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni.
5

Odplamianie

Do usuwania szczególnie trudnych zanieczyszczeń używamy dedykowanych odplamiaczy. Na tym etapie usuwamy z wykładzin plamy po napojach (wino, herbata, kawa, soki itp.), gumy do żucia, wosk, plastelinę, smary, tłuszcze, plamy po pisakach, ślady z tonera i długopisu, rdzawe nacieki itp. zabrudzenia, których usunięcie wymaga odpowiednich preparatów, sprzętu i wiedzy.
6

Dogłębne płukanie wykładzin

Ostatni etap prania wykładzin polega na dogłębnym wypłukaniu z włókien wszystkich rozpuszczonych zabrudzeń przy pomocy ekstraktora, który pod ciśnieniem wtryskuje roztwór środka czyszczącego, a następnie zasysa go wraz z brudem do osobnego zbiornika. Jest to najskuteczniejsza metoda, która nie powoduje szybszego brudzenia się materiału (tzw. ekstrakcja). Tak wykonana usługa gwarantuje długotrwały efekt czystości.