Specjalistyczne odplamianie wykładzin dywanowych

Jednym z najważniejszych czynników negatywnie wpływających na estetyczny wygląd wykładziny są zaplamienia, które należy usuwać tak szybko jak to tylko możliwe. Można w tym celu skorzystać z porad zawartych w naszym poprzednim artykule lub zlecić czyszczenie profesjonalistom od razu. Niezależnie od podjętej decyzji plamę należy usunąć niezwłocznie, ponieważ pozostawiona do wyschnięcia może spowodować uszkodzenie runa przez jego stałe, permamentne odbarwienie - w szczególności na jasnych wykładzinach. Usunięcie barwnika jest w takim przypadku badzo trudne i znacznie podnosi koszt usługi.

Zadbana Wykładzina
Czytaj więcej: Specjalistyczne odplamianie wykładzin dywanowych

Jak skutecznie pozbyć się plam z wykładziny?

Na plamy na dywanie i wykładzinie należy reagować od razu. Im dłużej rozlane wino, sok, herbata lub kawa pozostaną na włosiu, tym trudniej będzie usunąć zabrudzenie. Nawet jeśli nie masz w domu czy biurze specjalnych środków, detergentów albo odkurzacza piorącego, nie odkładaj czyszczenia na następny dzień. Działaj szybko i skutecznie pozbywaj się poszczególnych rodzajów plam.

Zadbana Wykładzina
Czytaj więcej: Jak skutecznie pozbyć się plam z wykładziny?

Jak zadbać o wykładzinę w biurze na co dzień?

Wykładzina w miejscu pracy jest stale narażona na różne zabrudzenia. W okresie jesienno-zimowym trudno uniknąć na przykład naniesienia błota. W zależności od specyfiki firmy mogą pojawić się też zanieczyszczenia właściwe dla zawodu, a do całorocznego ryzyka należą plamy powstające z upuszczonych przez przypadek produktów żywnościowych czy napojów. To może zdarzyć się nawet najbardziej uważnej osobie.

Zadbana Wykładzina
Czytaj więcej: Jak zadbać o wykładzinę w biurze na co dzień?

Czyszczenie dogłębne czy pielęgnacyjne?

Decydując się na przeprowadzenie czyszczenia wykładziny w biurze należy wybrać włąściwą metodę. Oczywiście wybierając do wykonania tej usługi firmę profesjonalną możemy liczyć na fachową poradę. Podstawowym podziałem jest pranie dogłębne lub okresowa, powierzchowna pielęgnacja. Wybór i interwał zależy od warunków występujących w danym budynku.

Zadbana Wykładzina
Czytaj więcej: Czyszczenie dogłębne czy pielęgnacyjne?