Pełna obsługa wykładzin obiektowych - czyszczenie, sprzedaż, montaż

Wybierz region, w którym chcesz wyprać wykładzinę

Pranie wykładzin obiektowych

Nasza firma od wielu lat zajmuje się profesjonalnym praniem wykładzin obiektowych. Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem oraz know-how, które pozwala nam na bardzo szybkie i skuteczne czyszczenie dużych powierzchni w biurowcach, sklepach wielkopowierzchniowych czy kinach.

Pranie wykładzin jest naszą pasją, którą nieustannie rozwijamy. Każdy kolejny projekt jest okazją do podniesienia jakości i przyspieszenia procesu prania. Do prania wykładziny stosujemy profesjonalne i niezwykle skuteczne środki chemiczne, które sprawiają, że czyszczone powierzchnie powracają do pierwotnego wyglądu i wbrew obiegowej opinii nie brudzą się szybciej po wykonaniu przez nas usługi.

Czyszczenie wykładzin jest złożonym procesem, który należy przeprowadzić zgodnie z założeniami sztuki. Wybierając naszą firmę masz gwarancję, że usługa zostanie wykonana w najwyższej jakości, a czyszczona powierzchnia nie ulegnie uszkodzeniu i będzie służyć przez kolejne lata zachowując nienaganny wygląd. Pranie wykładzin jest czynnością, której nie należy pomijać w okresowym serwisowaniu tego rodzaju posadzki. Dzięki regularnemu czyszczeniu spowalniamy proces degradacji wykładziny o wiele lat. Praniu możemy poddać każdy rodzaj wykładziny obiektowej dobierając do niej odpowiednią metodę.

Gdzie pierzemy wykładziny?

Firma Rekliner obsługuje klientów na terenie Katowic (i innych miast  Górnego Śląska) oraz w Warszawie Krakowie i we Wrocławiu. Nasza oferta skierowana jest tylko do firm i instytucji. Swój serwis świadczymy dla odbiorców końcowych oraz jako podwykonawca dla innych firm sprzątających. Specjalizujemy się w praniu wykładzin średnio oraz wielkopowierzchniowych. Nasza wydajność dochodzi do 1500 m2 powierzchni biurowych dziennie z zachowaniem najwyższych standardów prania oraz do 2000 m2 powierzchni otwartych, takich jak sale konferencyjne. Dzięki zastosowaniu automatów piorących i bardzo wydajnych przemysłowych ekstraktorów możemy zaoferować niezwykle szybkie tempo pracy.

Duże powierzchnie użytkowe wymagają odpowiedniego wyposażenia. Dobrze przystosowane meble to bardzo ważna część aranżacji, natomiast trzeba również zadbać o podłogi. Często, szczególnie gdy mowa o powierzchniach biurowych, stosowane są wykładziny dywanowe, które dobrze sprawdzają się w przypadku tego typu miejsc. Co warto na ich temat wiedzieć?

Jeśli chodzi o powierzchnie biurowe, wykładzina dywanowa jest doskonałym wyborem. W takich miejscach pracuje najczęściej spora ilość ludzi na jednej, dużej przestrzeni. Każda z tych osób generuje dużo hałasu, przechodząc z jednego miejsca na drugie. W przypadku normalnego parkietu mielibyśmy do czynienia z całkiem sporym hałasem, natomiast zastosowanie wykładziny dywanowej sprawia, że takie dźwięki są tłumione. Nie przeszkadzają one w ogóle w wykonywaniu codziennych obowiązków. Oprócz tego, taki materiał ociepla wnętrze, tworząc miłą oraz przyjazną atmosferę, która doskonale nadaje się do pracy. Wykładzina dywanowa dostępna jest w wielu kolorach, dlatego też daje duże możliwości aranżacyjne. Wcale nie trzeba decydować się na klasyczne, ciemne i stonowane barwy. Powierzchnie, które są wyłożone takim materiałem, należą do bezpiecznych, ponieważ są antypoślizgowe oraz miękkie. Nawet w razie upadku możliwość urazu jest bardzo mała. Jednak utrzymanie wykładziny w dobrym stanie wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki nim będzie się ona prezentowała doskonale przez długi czas. Warto na pewno zlecić to zadanie profesjonalistom. O jakie zabiegi chodzi?

Mowa tutaj o praniu wykładzin, czyli czynności, która wymaga użycia odpowiedniego sprzętu, jak również zastosowania właściwych środków czystości. Duże znaczenie ma także wykwalifikowany personel, który takie czynności przeprowadzi sprawnie oraz z doskonałym rezultatem. Doświadczenie, gdy chodzi o pranie wykładzin, ma duże znaczenie. Dlatego właśnie istotny jest wybór profesjonalnej firmy, czyli takiej jak nasza.

Dlaczego Rekliner?

 • jesteśmy terminowi,
 • nie boimy się trudnych i wymagających zleceń,
 • potrafimy wykonać pracę w bardzo krótkim czasie,
 • do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny,
 • przed rozpoczęciem pracy robimy wstępne rozeznanie, podczas którego dobieramy środki, maszyny i technikę pracy do konkretnego przypadku,
 • używamy profesjonalnego sprzętu, a nie mało wydajnych amatorskich urządzeń czyszczących,
 • stosujemy wysokiej jakości środki dopasowane do konkretnego typu włókna,
 • opracowaliśmy niezwykle skuteczny proces prania wykładzin, który z sukcesem stosujemy w praktyce,
 • zatrudniamy wykwalifikowany personel, dla którego czyszczenie wykładzin nie ma tajemnic.

Właściciele powierzchni przemysłowych powinni zdawać sobie sprawę z tego, że czyszczenie wykładzin jest koniecznością, jeśli zależy nam na dobrym i zdrowym klimacie miejsca pracy. Dosłownie zdrowym, ponieważ zanieczyszczenia, które zalegają w takim materiale, mogą wpływać bardzo negatywnie na stan zdrowia osób przebywających w pomieszczeniach, w których czyści się wykładziny sporadycznie. Systematyczne pranie może pomóc nie tylko w zachowaniu czystości, lecz także w dłuższym eksploatowaniu takiej wykładziny, której nie będzie trzeba często zmieniać. Jest to więc oszczędność finansowa.

Załoga Rekliner w trakcie prania wykładzin na powierzchni typu open space w Katowicach.

Czym charakteryzuje się nasz proces prania wykładzin?

Gdy chodzi o sam proces czyszczenia wykładzin, to warto poznać jego zalety, aby przekonać się, że jest opracowany z najwyższą starannością i daje bardzo dobre efekty. Czym się on odznacza?

 • Nie wykonujemy każdego prania wykładzin w taki sam sposób, ale najpierw planujemy całość prac. Ten etap jest ogromnie ważny, ponieważ dzięki sprawdzeniu rodzaju włókien i stopnia zabrudzenia, mamy pewność co do wyboru odpowiednich środków czyszczących ich mocy, jak również sprzętu, czy samej techniki. Początkowe rozpoznanie miejsca pracy daje nam informacje potrzebne do wykonania zlecenie jak najlepiej.
 • Przed właściwym praniem odkurzamy dokładnie całość tak, aby mieć pewność, że wykładzina zostanie dobrze przygotowana do dalszych prac, których efekt będzie dzięki temu jeszcze lepszy.
 • Zastosowanie specjalnego presprayu i wtarcie go głęboko w podstawę włosia sprawia, że pranie wykładzin jest bardzo dokładne, a nie polega tylko na usunięciu powierzchownych zabrudzeń. Czystość i świeżość jest odczuwalna w całym pomieszczeniu.
 • Dużych umiejętności wymaga również usuwanie trudnych plam po napojach, tłuszczu, czy choćby gumie do żucia. Odplamianie to istotna czynność, ponieważ dzięki usunięciu opornych zabrudzeń można uzyskać jednolity odcień wykładziny bez nieestetycznych i niedopranych miejsc.
 • Na samym końcu ma miejsce ostateczne czyszczenie wykładziny, czyli dokładne wypłukanie detergentów, jak również wszelkich zanieczyszczeń. Wszystko dzieje się pod dużym ciśnieniem, dlatego praca jest wykonana niesamowicie dokładnie. W ten sposób efekt czystości pozostaje na długi czas..

Pracownik odkurz wykładzinę obiektową przed rozpoczęciem czyszczenia.

Jak widać, stosowany przez nas proces jest niezwykle dokładny, co gwarantuje doskonały efekt wykonanej pracy. Mimo tego, że składa się on z kilku etapów, to jesteśmy w stanie przeprowadzić całość szybko oraz sprawnie. Zlecone zadanie wykonujemy po godzinach pracy biura, przez co nasze czynności nie zakłócają funkcjonowania firmy.

Zapraszamy do współpracy.